Knihy

Přehled mých vydaných a plánovaných knih.

Les Bor

Detektivní příběh | V přípravě

Pustil jsem se do psaní detektivního příběhu. Když to dobře půjde, během roku 2019 by mohl vyjít jako kniha.

povidky

Povídky

Sbírka humorných povídek

Sbírka obsahuje celkem 55 autorských povídek z let 2003 – 2010. Příběhy jsou inspirované neskutečně skutečnými i skutečně neskutečnými životními příhodami, které jsem zažil nebo slyšel vyprávět. Některé povídky byly otištěny v minulosti v časopise trnky-brnky.

oexpozici

O expozici

Odpovědi na otázky k exponování lepších fotek

Kniha se zaměřuje prakticky na všechny, kteří by rádi pochopili princip expozice a měli následně svou zásluhou lepší fotky. Formou rozhovoru vás kniha provede základními i doplňkovými otázkami expozice, vysvětlí vám nejen pojmy a informace o nastavování času a clony, zodpoví vám i užitečné dotazy z praxe.

Druhá kniha (spíše brožura) je zaměřena odborně. Vše, co jsem se naučil o fotografické expozici, jsem vložil do tohoto textu. Sám nemám rád u odborných knih dlouhé rozepisování, proto jsem se soustředil na stručný a srozumitelný text.

Další e-knihy

prokes

Josef Prokeš

Stručný příběh životního osudu Josefa Prokeše – legionáře, ředitele legiostavby, předsedy SK Lužničan, předsedy revolučního výboru a také mého pradědy. 

bezhrubek1

50 vět bez hrubek I.

Soubor příspěvků z mé facebookové stránky Bezhrubek.cz. Soubor bude ke stažení zdarma, předpokládané vydání je v listopadu 2018.

prodejto

Prodej to

Malá kniha, která sloužila jako průvodce prodejem fotografií a ilustrací přes mikrofotobanky. Vzhledem ke svému stáří už bohužel není text aktuální.

divadlo

Loutkové divadlo

Digitální soubor sloužící k sestavení malého loutkového divadla.  Upřímně – s odstupem času bych to ale pojal jinak.

kat

Kat

V době psaní krátkých humorných povídek jsem napsal také jednu delší, tragickou. Vím, že by potřebovala úpravy, Bohužel jsem se k nim nikdy nedostal. Bylo mi však líto, aby úplně zmizela ze světa, proto jsem jí dal zdarma k dispozici ve formě e-knihy.

cimrman

Pište s járou

Miluji Divadlo Járy Cimrmana a jeden čas jsem psal do jejich soutěže Pište s Járou. Tyto své soutěžní texty (jeden byl výherní) jsem dal do této e-knihy a vystavil zdarma ke stažení.