Přiznám se, že jsem toho v mládí mnoho nepřečetl. Čtení jsem přišel na chuť až s přístupem elektronických knih. E-knihy mě nadchly natolik, že je sám s nadšením vytvářím a distribuji do světa.

Vytvoření souborů e-knih

Z vašeho díla vytvořím nejpoužívanější formáty e-knih (*.epub, *.mobi, *.pdf), u který ověřím validnost kódu i správnou funkci na čtecích zařízení. Úpravy zdrojového kódu dělám ručně - nejde tak o žádné automatické převody typu word > epub, které z výsledku udělají mnohdy paskvil (kdo někdy viděl zdrojový kód webové stránky uložené z MS Word, tuší, co tím myslím).

PS. Pokud chcete udělat e-knihu (i když bude dostupná zdarma), nedělejte *.pdf. To, co dělá většina, že převede svůj text do pdf a nabízí jako ebook, je znak lenosti a toho, že dotyčným na konečném čtenáři vůbec nezáleží. Pdf soubor nebyl vyvíjen pro e-knihy, jak je známe v dnešní podobě a k elektronickém čtení se nehodí (až na výjimky). Buďte jiní a myslete na koncové čtenáře.

Distribuce

Vytvořenou e-knihu můžete využívat pro osobní účely, mít zdarma ke stažení na svém webu, nebo, pokud jde hodnotné dílo, ji prodávat na knižních e-shopech. I s tím Vám mohu pomoci. Zařídím Vaší knize přidělení ISBN čísel i distribuci na největších tuzemských e-shopech (palmknihy, ereading, ebux, kosmas, google a další).

Nakladatelství

Vše výše uvedené spadá do činnosti nakladatelské, které se se zapálením věnuji. O vaši knihu se tak postarám od sazby, grafiky i distribuce. Má nakladatelská činnost má své samostatné internetové stránky, kde najdete více informací i vydané knihy: