Klubalka

Lidé, kteří mě znají, by se dali rozdělit do dvou skupin. Jedni se domnívají, že jsem nejmenší člověk na světě a říkají mi prcku, a druhá skupina, ač si myslí to samé, mě oslovuje sirko, protože mám černou hlavičku.

Již od narození se s mou výškou táhla smolná stuha osudu. Při porodu jsem proklouzl doktorovi mezi prostředníčkem a ukazováčkem, a to přímo do umyvadla, kde jsem se poprvé ocitl v ohrožení života. K radosti všech, včetně mě, tam byl špunt, takže jsem naštěstí neskončil v odpadních stokách na pospas krysám. Poté mě s pomocí gázy vylovili, zabalili mě do kapesníku a uložili mamince do kapsičky. Maminka v překvapení, že jí můj porod vůbec nebolel, mírně zaskočena mou velikostí a nevědomostí, zda-li se jedná o kluka či děvče, mi dala jméno Klubalka. Z porodnice nás pustili brzy, tudíž mě tatínek viděl ještě před tím, než vystřízlivěl z prvotního zapíjení, což se projevovalo na jeho chování. I přes mojí výšku mě našel schovaného za malým panákem slivovice a násilím mi narval i skrze žaludek a střeva do pusy dudlík. Naštěstí mě maminka zachránila a za pomoci lupy mi pinzetkou otřela slzy.

Jak roky ubíhaly, já rostl. Již mi například nestačil na koupání náprstek, ale museli mi napouštět půllitr. Byla to také doba, kdy jsem začal chodit do školy. Prvních pár let jakoby mě učitelé přehlíželi. Poté mě začali spolužáci posazovat na katedru a já se stal středem pozornosti všech kantorů a velice si mě oblíbili. Nejvíce však náš učitel češtiny, který mě používal jako záložku. Moje nová funkce se rázem projevila na mém prospěchu, jelikož jsem celé dny doslova ležel v knihách.

Časem jsem dospěl a vyrostl. Od té doby již nepotřebuji brčko, abych mohl vylézt schody a dokonce i dokážu vyskočit na záchod, ale zde je problém, že se mi občas stane, že se odrazím moc a pak se nemohu vyškrábat z mísy ven. Jinak mám stálou práci v zámecké zahradě, kde dělám trpaslíka. Mám dvě děti, jenž si se mnou rády hrají. Mám i vlastní auto na baterky. Můj spokojený život občas narušuje pouze vítr a draví ptáci.

Chceš si přečíst další povídky? Celkem 55 jich je v této knize:

Jsi 959. čtenář tohoto článku. Díky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Kniha Vražedkyně

Právě vyšla má druhá kniha. Opět jde o detektivku z českého prostředí s nádechem thrilleru.


Více o knize Vražedkyně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..