Knihy

Přehled mých vydaných a plánovaných knih.

Název i uvedená titulka knihy jsou pouze orientační. Název slouží spíše jako pracovní označení a o obalu ještě vůbec netuším.

Les Bor

Připravovaný detektivní příběh

Dal jsem si před sebe výzvu napsat román.

Les Bor u Českých Budějovic je místo opředené mnoha tajemstvími a tragickými událostmi a i v dnešní době kolují mezi místními zvěsti o tajemném přízraku a úzkostných pocitech. Poté, co skupina středoškoláků najde v lese zavražděného muže bez stop otisků, vyvolá vražda mezi místními značné obavy.

Případ dostává zkušený kriminalista Karel Koutný spolu s Janen Sojkou, který se z rodinných důvodů vrací z Prahy do rodného města. Ač byl Sojka pryč několik roků, vyšetřování vraždy se ho osobně týká – oběť, vdovu i první podezřelé s ním totiž spojuje společné studium na střední škole.

Dříve, než detektivové dokáží rozplést spletité nitky případu, zasáhne do vyšetřování nečekaná událost, která má vliv nejen na vyšetřování, ale i na jejich osobní životy.

povidky

Povídky

Sbírka humorných povídek

Sbírka obsahuje celkem 55 autorských povídek z let 2003 – 2010. Příběhy jsou inspirované neskutečně skutečnými i skutečně neskutečnými životními příhodami, které jsem zažil nebo slyšel vyprávět. Některé povídky byly otištěny v minulosti v časopise trnky-brnky.

Další e-knihy

oexpozici

O expozici

Kniha se zaměřuje prakticky na všechny, kteří by rádi pochopili princip expozice a měli následně svou zásluhou lepší fotky. Formou rozhovoru vás kniha provede základními i doplňkovými otázkami expozice, vysvětlí vám nejen pojmy a informace o nastavování času a clony, zodpoví vám i užitečné dotazy z praxe.

prodejto

Prodej to

Malá kniha, která sloužila jako průvodce prodejem fotografií a ilustrací přes mikrofotobanky. Vzhledem ke svému stáří už bohužel není text zcela aktuální.

prokes

Josef Prokeš

Stručný příběh životního osudu Josefa Prokeše – legionáře, ředitele legiostavby, předsedy SK Lužničan, předsedy revolučního výboru a také mého pradědy. 

bezhrubek1

50 vět bez hrubek I.

Soubor příspěvků z mé facebookové stránky Bezhrubek.cz. Soubor bude ke stažení zdarma, předpokládané vydání je v listopadu 2018.

koupit e-knihY