Láska přes internet

To bylo tenkrát. Tenkrát, když jsem přebýval na kolejích. Tenkrát, když mi můj spolubydlící neustále barvitě líčil své vymyšlené zážitky s krásnými dívkami a tenkrát, když jsem potřeboval trochu oživení pochmurného dne. Byli jsme zrovna s Plaváčkem v internetové učebně. Plaváček byla přezdívka mého spolubydlícího na kolejích, kterou si vysloužil dík svým úspěchům ve škole – plaval v tom až po uši. Seděl o místo přede mnou a já zpozoroval, že se snaží flirtovat na internetu, na chatu. To byla pro mě ideální příležitost. Přihlásil jsem se pod dívčím jménem a navázal kontakt. Plaváček se ihned chytnul. A netrvalo dlouho a už mi psal různé romantické věty, které si kdysi opisoval časopisů. Slovo dalo slovo a jiskřička mezi námi jiskřila až vzplanula a my si domluvili rande. Do ticha učebny se náhle ozval Plaváčkův tleskot a radostný výkřik “Jo! Mám jí”.

Ležel jsem na pokoji a pozoroval Plaváčka jak se obléká, voní a dokonce i myje. Za jiných okolností by mi tato nepravděpodobná kombinace u Plaváčka naháněla hrůzu, ale takto jsem byl v klidu a s úsměvem ho pozoroval. Vyprávěl mi o té super holce, co jí sbalil ve vinárně, jak je krásná a kolik mají společných zálib. Ještě ve dveřích se otočil, zamával na mě kytkou a ironicky mi popřál hodně zábavy. ,,Tobě taky“, odpověděl jsem a v duchu se usmál. Zajímalo by mě, kde se toulal tak dlouho, jelikož přišel až za tři hodiny a jal se barvitého vyprávění ,,..a pak jsme byli u ní na pokoji. Tam chlebíčky, víno a další kravinky, jenže tam měla spolubydlící, tak jsem to zabalil a odešel. A s ní jsem to ukončil. Čekal jsem od ní víc..“ naznačil, že už na další rande s ní nepůjde.

Druhý den jsem měl na internetu co vysvětlovat, proč prý jsem nepřišla?! ,,Víš, já jsem chtěla být opatrná a nejdříve si tě chtěla jen prohlédnout. Stála jsem tam asi deset metrů od těch hodin a pozorovala tě.“ Zpočátku nevěřil, ale pak když jsem na jeho výzvu popsal jak vypadá, byla ruka v rukávě. ,,..A uznávám, že jsi takový můj idol a těším se až se setkáme doopravdy. Co takhle dnes večer v pět zase tam?“, nemohl jsem se dočkat další Casanovské historky o Plaváčkově schůzce. Samozřejmě souhlasil a já už od půl třetí pozoroval přípravy. Až mi ho skoro bylo líto, kolik utratil peněz za víno a věci, které dosud nikdy nepoužíval; voňavky, gely, šampóny, hřeben a čisté ponožky.

K mému překvapení se vrátil na pokoj až po druhé ráno a jeho přiopilý rozum mu dovoloval ještě chvástavější řeči než obvykle. Když jsem se pak od ostatních spolužáků dozvěděl, že seděl celou dobu na nádraží a popíjel s bezdomovci víno, přišlo mi to trochu líto a zatrápilo mě svědomí. To ovšem neměnilo nic na tom, že jsem v tom dále pokračoval.

Třetí rande, ačkoliv nechápu proč, nevyšlo. Jak jsem později zjistil, do Plaváčka se po té, co zjistila, kolik je toho pro lásku schopen vydržet, zamilovala ta malá holka z vedlejší třídy. A co já? Rozhodl jsem se to také zkusit přes internet na chatu. Hned na mou první návnadu jedna rybka zabrala. Bylo až nemožný, kolik jsme toho měli společného. Dokonce bydlela na stejných kolejích. A tak jsme si domluvili první rande.

Plaváček mi zkušeně poradil, jaké si mám koupit na schůzku voňavky, gely, šampóny, hřeben a kde prodávají ponožky. Před schůzkou jsem se vykoupal, navoněl a oblékl se do nového oblečení a voňavých ponožek – staré jsem opřel o skříň, abych na ně nezapomněl až pojedu k našim vyprat. Cestou na smluvené místo jsem koupil lístky do kina a květinu. Nepřišla. Ani po hodině trpělivého čekání se u mě nikdo nezastavil. Při dalším čekání mi pomalu docházelo, že jsem se stal zřejmě obětí trapného žertu od Plaváčka. Květinu jsem smutně předal náhodné kolemjdoucí dívčině, a abych se neobjevil na pokoji pro výsměch tak brzo, šel jsem do kina. Ta dívčina mě s tou kytkou sledovala, sebrala i ten lístek, jenž jsem zahodil, a pak se usadila v kině vedle mě a dala se se mnou do řeči. Nevěřili byste, kolik jsme toho měli společného, a jak se nám společný večer vydařil. Ani Plaváček tomu nebude věřit.

Chceš si přečíst další povídky? Celkem 55 jich je v této knize:

Jsi 879. čtenář tohoto článku. Díky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Chceš vědět jako první co chystám?

Přihlas se k odběru novinek. Není toho zas tolik - záplavy e-mailů se opravdu bát nemusíš :o)


Odběr novinek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..