Mám koncept knihy, co dál?

Publikoval Kohout Pavel v

Tak se mi povedlo dopsat první koncept příběhu. Rád bych napsal románu, prozatím to však nemá délku odpovídající tomuto označení. Vzhledem k tomu, kolik je toho ještě potřeba upravit a připsat, možná, že se k té délce ještě přiblížím.

Tento první koncept příběhu vznikal tak, že jsem v hlavě obrys kostry příběhu. A to obrys spíše zápletky mezi hlavními postavami, než samotný motiv vraždy (je to detektivka, takže tam mrtvola bude). Samotný příběh vznikal až při psaní. Podle toho také vypadá koncept, který je potřeba nyní upravit. Nejen, že je plný překlepů, hrubek i chybějících slov, má i dějové nedostatky. První koncept vznikal rychlopsaním, postavy jsou popisovány, tak jak se mi momentálně zjevovali v myšlenkách a příběh neměl ani zpracovanou žádnou časovou osu. Že jsou spolužáci pět roků od sebe, či, že popisuji večerní událost před ranní, tím jsem se nezabýval. To mě čeká teď, když už vím, jak příběh dopadne. Navíc je potřeba některé události více rozepsat a jiné, které vyplynuly z příběhu, více provázat s jeho začátkem.

A jak první koncept vypadá? Celkem má 126 normostran. Hrubého času vznikal 67 dní, tedy něco přes dva měsíce. Čistého času jde přibližně o 65 hodin psaní. Průměrné tempo psaní tedy odpovídá rychlosti 1,9 normostran za hodinu (při psaní 1 hodiny denně). Jak stránky a hodiny psaní přibývaly je patrné z grafu:

Nyní mám před sebou úpravu konceptu – upravit faktické nejasnosti, dopsat odstavce a částečné úpravy překlepů. Pak to samé ještě jednou a mohlo by to být ve verzi pro betačtenáře. Když to půjde jako dosud, rukopis by mohl být hotový ještě před létem.

Další postup bude záviset na reakcích prvních čtenářů.

Více informací o připravované knize:

Jsi 4175. čtenář tohoto článku. Díky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..