Jo Nesbø vydal novou knihu a rozšířil tak sérii knih s detektivem Harrym Holem, což je výkladní skříň jeho spisovatelské kariéry i celého žánru severských detektivek. Aktuální, jedenáctý díl, série nese název Žízeň, který tak symbolicky vystihuje motiv téměř všech zúčastněných postav. Někdo má žízeň po krvi, někdo po úspěchu, někdo po pomstě, někdo po lásce a u Harryho propukne žízeň po dopadení dosud mu unikajícího démona. S ohlášením nového dílu zajisté propukla čtecí žízeň u všech, kteří mají sérii rozečtenou. A zajisté nebudou zklamáni.

Nesbø se ve spletitosti příběhu evidentně vyžívá. Celá série rozvíjí osudy a charaktery celé řady postav a jednotlivé díly, ač jsou většinou uzavřené, na sebe navazují a doplňují se. Pokud jste dosud od autora nic nečetli, je škoda začínat posledním dílem, obrali byste se o řadu emocí. Alespoň doporučuji přečíst předchozí díl (Policie), na který novinka úzce navazuje.

Nesbø miluje hraní si se čtenáři. Používá více pohledů, střih a hlavně slepé uličky. Rozvine se čtenáři hru, kde nadhazuje několik udiček a to tak, že všechny jsou uvěřitelné a čtenář do poslední chvíle má na výběr z několika možností závěru. S přibývajícími díly je to patrnější a dějově zamotanější. Žízeň tedy opět o krůček stupňuje emoce, na které si čtenáři od autora zvykli. Žízeň opět zvedá laťku autorovi tvorby. Žízeň navíc vystřídá rozpoložení Harryho Hola jako dosud žádná kniha v sérii. A pokud jeho osudy prožíváte, máte se na co těšit. Pokud ne, pravděpodobně začnete. Série tímto dílem nekončí.

Jsi 2372. čtenář tohoto článku. Díky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories: Volná tvorba

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

Volná tvorba

Bude se zvyšovat poplatek za odběr podzemní vody?

Cena vody pro koncového odběratele zahrnuje celou řadu položek – cena za odběr surové vody, náklady na úpravu, likvidaci, náklady na obnovitelnost struktury, zisk provozovatelů či majitelů a všudypřítomné DPH. Níže se budeme věnovat prvnímu Read more…

Volná tvorba

NHL vs. Olympijský výbor: Budou hráči NHL na OH?

Už od olympijských her v Naganu jsme si zvykli, že na turnaji pod pěti kruhy se scházejí nejlepší hráči planety. Všechny nejvyšší soutěže byly přerušeny a trenéři do svých nominací tak mohli vybírat opravdu to Read more…